Header Ads

Верховна Рада заборонила георгіївську стрічку в Україні

Парламент ухвалив закон про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської стрічки.


Відповідний законопроект підтримали 238 народних депутатів.
Результати голосування по фракціях 

"Георгіївська стрічка стала символом окупаційної війни Російської Федерації проти України. Ці стрічки сьогодні носять ті, хто розв'язав війну проти України, щоденно стріляє у наших воїнів, вбиває жителів... Від Майдану і до сьогодні цей символ став символом російської агресії та елементом дестабілізації у країні", - сказав спікер Андрій Парубій перед винесенням питання на голосування.

"Пропоную проголосувати цей закон, щоб люди не втручалися в бійки, а викликали поліцію. Поліція складатиме адмінпротокол, суд його розглядатиме. Якщо будуть законні підстави, щоб особи, які використовують цю стрічку, платили штрафи до бюджету держави", - пояснив депутат з "Народного фронту" Антон Геращенко перед голосуванням.

Під крики "Ганьба" захищав символ сепаратистів нардеп від "Опозиційного блоку" Нестор Шуфрич.

"1941 року відновили георгіївську стрічку як гвардійську. А 1943 року Орден Слави отримав відповідні кольори як солдатський орден. Ми сьогодні відмовляємося від нашої слави, слави наших предків. Відмовляємося від історії. Отже, ви відмовляєтеся від майбутнього", - виголосив Шуфрич.


Георгіївська стрічка - символ сепаратизму і агресивної українофобії. Коли її одягають, демонструють, що за першої нагоди візьмуть до рук зброю проти української держави.
"Георгіївська стрічка - це символічна відповідь на помаранчеві стрічки під час Майдану. Це знак, який містить певний ідеологічний заряд. Символ кілька років впроваджували за колосальної медійної, політичної і фінансової підтримки", - розповів "Обозревателю" історик Андрій Холявка.

Немає коментарів